Aktualny

MUTYZM WYBIÓRCZY - CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Dodano: 31 sierpnia 2020


Mutyzm wybiórczy jest zagadnieniem budzącym bodaj najwięcej sporów kompetencyjnych pomiędzy specjalistami prowadzącymi diagnozę i terapię tego zaburzenia. Jest zaburzeniem komunikacyjnym o podłożu lękowym, stąd też leży w polu zainteresowań zarówno logopedii, psychologii, jak i pedagogiki. Również wśród logopedów nie ma zgody dotyczącej doboru metod i technik terapeutycznych, środowiska terapeutycznego czy chociażby charakteru zaburzenia.
Przygotowane przez nas opracowanie na temat mutyzmu wybiórczego jest próbą spójnego opisania zaburzenia, jego przyczyn, diagnozy i postępowania terapeutycznego, jak również wskazania na trudności wiążące się z ujmowaniem go przez różnych badaczy i praktyków. Przedstawione zagadnienia teoretyczne oraz propozycje ćwiczeń stanowią jedynie wstęp do zagadnienia. Wierzymy, że staną się podstawą własnych badań nad zjawiskiem mutyzmu wybiórczego, kreatywnego szukania skutecznych rozwiązań dla borykających się z nim pacjentów. Zapraszamy do lektury!

Pozostało jeszcze 99% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto a otrzymasz m.in.:

  • praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w prowadzeniu skutecznej terapii logopedycznej, nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach
  • atrakcyjne graficznie materiały – gry, historyjki obrazkowe, scenariusze i karty pracy
  • dostęp do E-szkoleń
  • zaproszenia na certyfikowane webinaria
  • dostęp do E- mailowej poradni – konsultacje z doświadczonym logopedą
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Słowa kluczowe:
mutyzm wybiórczy

PACJENT Z ASD W GABINECIE LOGOPEDYCZNYM

PACJENT Z ASD W GABINECIE LOGOPEDYCZNYM
Sprawdź »