Zapraszamy na szkolenie: Dziecko słabo mówiące po polsku w gabinecie logopedy
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Dziecko słabo mówiące po polsku w gabinecie logopedy” autorstwa dr Urszuli Ciszewskiej-Psujek. Ekspertka w sposób wyczerpujący omawia kwestie związane z rozwojem mowy oraz diagnozą i terapią logopedyczną dziecka niepolskojęzycznego. Podczas webinaru poruszone zostały między innymi takie kwestie, jak: rodzaje dwujęzyczności, strategie nabywania/uczenia się języków przez osoby dwujęzyczne, korzyści płynące z posługiwania się dwoma lub większą liczbą języków, rozwój dziecka dwujęzycznego i funkcjonowanie osób dwujęzycznych, czynniki wpływające na przebieg dwujęzycznego rozwoju dziecka, diagnoza i terapia logopedyczna dziecka dwujęzycznego, metody, materiały i pomoce dydaktyczne do pracy z dzieckiem dwujęzycznym.
- Data: 15.11.2024
Zapraszamy na szkolenie: Dysfonia – cechy świadczące o nieprawidłowości w pracy głosem. Propozycje postępowania terapeutycznego
Podczas dedykowanego logopedom szkolenia pt. „Dysfonia – cechy świadczące o nieprawidłowości w pracy głosem. Propozycja postępowania terapeutycznego” ekspertka Jagna Trawniczek przedstawia najważniejsze informacje na temat głosu. Słuchacz: Dowie się, jakie są cechy głosu zdrowego i głosu zaburzonego; Pozna zalecenia postępowania profilaktycznego w przypadku ryzyka zaburzeń głosu; Pozna możliwe sposoby diagnozy jakości głosu; Dowie się, jakie mogą być przyczyny dysfonii; Zapozna się z propozycjami różnych metod i technik oddziaływań terapeutycznych w pracy z pacjentem z zaburzeniem emisji głosu. Do wideo dołączono wartościowe materiały dodatkowe, przydatne w pracy diagnostycznej: Kwestionariusz samooceny głosu, Kwestionariusz samooceny głosu dzieci. Zapraszamy do udziału w webinarze na temat profilaktyki, diagnozy i terapii zaburzeń głosu. Przekazane w nim treści to kompendium wiedzy z zakresu dysfonii, przydatnej w praktyce zawodowej każdego logopedy.
- Data: 17.09.2024
Zapraszamy na szkolenie: Pacjent z zaburzeniami integracji sensorycznej w gabinecie logopedy
Zapraszamy do udziału w szkoleniu pt. „Pacjent z zaburzeniami integracji sensorycznej w gabinecie logopedy” autorstwa Aleksandry Światowskiej. Specjalistka szczegółowo omawia następujące zagadnienia: cechy zachowania dziecka, które mogą świadczyć o zaburzeniu integracji sensorycznej, przyczyny wybranych zachowań dzieci z zaburzeniami SI, plan przebiegu zajęć i organizacja miejsca pracy dla dziecka z zaburzeniami SI, odczytywanie diagnozy od terapeuty integracji sensorycznej. Przedstawione informacje pozwolą logopedzie nawiązać owocną współpracę z terapeutą integracji sensorycznej, zrozumieć zachowanie podopiecznego i w możliwie najlepszy sposób zorganizować przebieg zajęć logopedycznych.
- Data: 06.08.2024
Zapraszamy na szkolenie: Wypalenie zawodowe nauczycieli i terapeutów
W tym szkoleniu zachęcamy logopedów i nauczycieli do wglądu w siebie, oceny swoich zasobów i refleksji nad własnym stanem psychicznym związanym z wykonywaną pracą. Przedstawiciele zawodów wymagających stałego kontaktu z drugim – często będącym w potrzebie i prezentującym trudne zachowania – człowiekiem, są szczególnie narażeni na wypalenie zawodowe. Czym jest wypalenie zawodowe? Jak ocenić, czy ten problem nas dotyczy? Jak sobie radzić z syndromem wypalenia zawodowego? Co robić, by uniknąć wypalenia zawodowego? Zapraszamy do wysłuchania szkolenia autorstwa Katarzyny Płuski. Zachęcamy do zapoznania się z notatkami załączonymi w formie pliku PDF.
- Data: 01.07.2024
Zapraszamy na szkolenie: Rola zabawy w terapii dziecka z ASD
Zapraszamy od udziału w szkoleniu autorstwa Agnieszki Stefaniak-Szołygi pt. „Rola zabawy w terapii dziecka z ASD”. Ekspertka zawarła w treści odpowiedzi między innymi na pytania: Czym dla dziecka jest zabawa? Jakie są rodzaje zabawy i jakie są jej cele? Jak wygląda zabawa dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu i z czego wynikają różnice względem zabawy dziecka rozwijającego się neurotypowo? W jakim celu i jak uczyć dziecko bawienia się?
- Data: 17.05.2024
Zapraszamy na szkolenie: Ssanie piersi, smoczka, palca – fakty i mity na temat ssania
Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Ssanie piersi, smoczka, palca – fakty i mity na temat ssania” autorstwa Marceliny Przeździęk. W trakcie szkolenia uczestnik dowie się m.in.: Czym różnią się od siebie ssanie odżywcze i ssanie nieodżywcze? Czy dziecko z rozszczepem podniebienia lub wargi zawsze ma problemy ze ssaniem? Czy ssanie kciuka ma jakieś zalety? Czy „dobra” butelka zapewnia te same warunki do ssania odżywczego, co pierś matki? Kiedy warto podać smoczek noworodkowi?
- Data: 07.05.2024
Zapraszamy na szkolenie! Czas pracy i urlop wypoczynkowy nauczyciela logopedy
Zapraszamy do wysłuchania szkolenia pt. „Czas pracy i urlop wypoczynkowy nauczyciela logopedy” autorstwa radcy prawnego, specjalisty prawa oświatowego Michała Kowalski. Specjalista wyjaśnia m.in.: Ile wynosi pensum nauczyciela logopedy? Jakie zadania statutowe szkoły może realizować logopeda i czy może otrzymywać za nie dodatkowe wynagrodzenie? W jaki sposób ustala się wysokość pensum łączonego? Czy i kiedy logopeda może pełnić godziny ponadwymiarowe i doraźne zastępstwa? Czy nauczyciel logopeda może „odebrać” dzień wolny ze święto przypadające w weekend?
- Data: 26.01.2024
Zapraszamy na szkolenie: Pacjent z zaburzeniem funkcjonowania stawu żuchwowo-skroniowego u logopedy
Zapraszamy do udziału w szkoleniu pt. „Pacjent z zaburzeniem funkcjonowania stawu żuchwowo-skroniowego u logopedy” autorstwa Anny Karaś. Specjalistka szczegółowo omawia następujące zagadnienia: budowa stawu skroniowo-żuchwowego; mechanika ruchów mięśni żujących; narząd żucia i układ stomatognatyczny; wady zgryzu; wpływ zgryzu na narząd żucia; bruksizm, clenching; objawy dysfunkcji w obszarze czaszkowo-żuchwowo-kręgosłupowym.
- Data: 27.12.2023
Zapraszamy na szkolenie „O intencji komunikacyjnej”
Nie każdy pacjent czuje potrzebę komunikowana. U małych dzieci, pacjentów z zaburzeniem ze spektrum autyzmu czy tych z głęboką niepełnosprawnością niełatwo dostrzec przejawy chęci nawiązania kontaktu. Zapraszamy do udziału w szkoleniu autorstwa Renaty Bronisz pt. „O intencji komunikacyjnej”.
- Data: 21.08.2023
Zapraszamy na szkolenie: Zwykła niepłynność mówienia, a jąkanie
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. Zwykła niepłynność mówienia, a jąkanie. Ekspertka, dr Aleksandra Jastrzębowska-Jasińska omawia m.in.: klasyfikacje zaburzeń płynności mowy, cechy jąkania, cechy fizjologicznej niepłynności mowy, czynniki powodujące występowanie obu typów niepłynności, epidemiologię.
- Data: 26.06.2023