
Umowa z logopedą prowadzącym terapię z dzieckiem z orzeczeniem
Czy logopeda prowadzący działalność gospodarczą, który rozlicza się z przedszkolem (niepublicznym) na podstawie faktury, może prowadzić terapię z dzieckiem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i taka faktura może być rozliczona z dotacji?
- Data: 24.10.2022

Rozwój komunikacji u dziecka z Zespołem CHARGE
Komunikacja z otoczeniem stanowi fundamentalną potrzebę, która towarzyszy człowiekowi od narodzin. Niestety dzieci dotknię te Zespo łem CHARGE od pierwszych chwil swojego życia są narażone na różne kombinacje zaburzeń wrodzonych. Dzieci z CHARGE charakteryzuje wiele wad wrodzonych, takich jak: rozszczep warg i/lub podniebienia, uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego, zniekształcenia twarzy, anomalie rozmiaru języka, wady oczu i inne. Defekty te stanowią podłoże w zaburzeniu komunikacji.
- Data: 14.10.2022

Szumiąca tabliczka mnożenia
Cel: Utrwalenie wymowy głosek tzw. szeregu szumiącego. Utrwalenie znajomości mnożenia w zakresie do 100.Polecenie: Wykonaj za pomocą obrazkowej „tabliczki mnożenia” obliczenia i zapisz odpowiedzi – nazwy przedmiotów na obrazku. Znajdź obrazek odpowiadający wynikowi.
- Data: 06.10.2022

Mózgowe porażenie dziecięce
Mózgowe porażenie dziecięce definiowane jest najczęściej jako zespół przewlekłych i niepostępujących zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego – przede wszystkim ośrodkowego neuronu ruchowego. Syndrom ten nie zalicza się do jednostek chorobowych. Jest stanem – zaburzeniem niejednolitym klinicznie i etiologicznie, a jego cechy uwzględniają upośledzenie funkcji motorycznych, zmiany patologiczne w mózgowiu oraz powstawanie deficytów w okresie intensywnego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego.
- Data: 03.10.2022

Zaburzenia mowy u osób starszych
Mowa osób starszych często jest bardzo trudna w rozumieniu. Jest to spowodowane zaburzeniami mowy u osób starszych. Mowa może być niewyraźna, spowolniona lub niezrozumiała z powodu zaburzeń na poziomie składni, fleksji, słowotwórstwa. Jej obniżona jakość prowadzi do wielu nieporozumień. Dla jednych bywa to krępujące, dla innych jest powodem frustracji w trakcie komunikacji werbalnej. Najczęstszymi schorzeniami towarzyszącymi osobom starszym są: dyzartria i afazja oraz choroby neurodegeneracyjne typu demencja. W artykule: Zaburzenia mowy u osób starszych na skutek dyzartii Zaburzenia mowy u osób starszych na skutek afazji Zaburzenia mowy u osób starszych na skutek demencji
- Data: 28.09.2022
- « pierwsza
- «
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- »
- ostatnia »