Cel: Kształtowanie wyrazistości artykulacyjnej samogłosek, doskonalenie spostrzegania wzrokowego i umiejętności grafomotorycznych.
Już w lipcu zapraszamy do lektury 28 numeru czasopisma Strefa logopedy. W tym miesiącu szczegółowo opracowany został temat diagnozy i terapii wymowy głosek [ź, ʒ́].
Któż z nas nie doświadczył czym jest stres lub trema? Są tak nieodłączne w życiu każdego człowieka, jak oddychanie, ale o wiele bardziej nieprzyjemne. Nie każdy potrafi sobie poradzić z tym „smokiem”.
Współczesna logopedia poszukuje coraz nowszych metod i technik wspomagających skuteczność terapii logopedycznej, pozwalających spojrzeć na pacjenta holistycznie. Jedną z takich metod jest joga, której pozytywne działanie na narząd ruchu człowieka sprzyja uzyskiwaniu i utrwalaniu warunków progowych dla terapii logopedycznej:• poprawie napięcia mięśniowego,• poprawie postawy ciała.
W części praktycznej naszym celem było przedstawienie podstawowych asan (pozycji ciała) oraz propozycji zabaw z wykorzystaniem jogi jako elementu wsparcia terapii logopedycznej. Asany podzielone zostały na: leżące, stojące, siedzące oraz klęczące, a przy każdej opisano aktywizowane przez nie grupy mięśniowe.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianach prawnych, webinariach i promocjach?
Wyrażając zgodę na otrzymywanie powyższych powiadomień, oświadczam iż zapoznałem/am się z Regulaminem usługi i zgadzam się na stosowanie jego postanowień.