W codziennym życiu zewsząd otaczają nas wysokie technologie. Coraz częściej sięgamy po nie również w edukacji i terapii. Niejednokrotnie nauczyciele, specjaliści i terapeuci zaczynają poszukiwać nowych dróg i metod prowadzenia zajęć. Chętnie sięgają po nowoczesne technologie po to, aby zajęcia miały bardziej atrakcyjną formę. W ostatnim czasie z konieczności niezwykle popularna stała się terapia logopedyczna online tzn. w formie spotkań zdalnych. W środowisku logopedycznym zauważa się coraz więcej specjalistów, którzy zaczęli korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), aby świadczyć swoje usługi terapeutyczne na odległość, wspomagać rozpoczęte działania czy utrwalać efekty dotychczasowej terapii gabinetowej. Zatem mitem staje się podejście, iż terapia logopedyczna online nie jest możliwa.
Obóz logopedyczny jest wspaniałym sposobem na kontynuację terapii podczas wakacji. Dziecko utrwala umiejętności zdobyte w trakcie roku szkolnego, a przy tym świetnie bawi się i poznaje nowe miejsca oraz kolegów.
Cel: Utrwalanie wymowy głoski [r] w wyrazach i wyrażeniachPolecenie: Dopasuj nazwy części roweru. Wpisz słowa zawarte w chmurze w odpowiednie miejsca.
Zapraszamy do obejrzenia nowego, certyfikowanego szkolenia o rotacyźmie. Autorką szkolenia jest pani Paulina Grzebalska - neurologopeda, logopeda, provider – terapeuta Johansen IAS, polonista, pedagog pracy.
Dnia 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Nie jest tajemnicą, że na pojęcie arteterapia składają się - sztuka i leczenie. Wciąż jednak za mało mówi się o stosowaniu tej twórczej mocy uzdrawiania do stymulowania rozwoju mowy i komunikacji.
To zagadnienie jest rozpatrywane głównie pod kątem nabywania i nauki języka przez dzieci. Sposób mówienia dorosłych, osób zajmujących się pielęgnacją i wychowywaniem małych dzieci w okresie niemowlęcym i wczesnym poniemowlęcym, jest zdecydowanie inny niż do starszych dzieci.
Mowa skierowana do maluchów jest mniej skomplikowana, komunikaty są prostsze, przez co i łatwiejsze w odbiorze. Co ciekawe, niektóre elementy takiego sposobu mówienia nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla małych dzieci. Dorośli w podobny sposób komunikują się z:
Cel: Utrwalenie prawidłowej wymowy głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w zdaniach i narracji. Doskonalenie umiejętnościukładania historyjki obrazkowej zgodnie z ciągiem przyczynowo-skutkowym.
Cel: Utrwalenie prawidłowej wymowy głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w zdaniach i narracji. Doskonalenie umiejętnościsamodzielnego budowania zdań.
Cel: Utrwalanie prawidłowej wymowy głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w narracji.
Cel: Utrwalenie prawidłowej wymowy głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w narracji.
Cel: Różnicowanie słuchowe głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w wyrazach.
Cel: Utrwalenie prawidłowej wymowy głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w wyrazach (rzeczowniki).
Cel: Utrwalanie prawidłowej wymowy głosek [ś, ź, ć, ʒ́] w wyrazach (rzeczowniki).
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianach prawnych, webinariach i promocjach?
Wyrażając zgodę na otrzymywanie powyższych powiadomień, oświadczam iż zapoznałem/am się z Regulaminem usługi i zgadzam się na stosowanie jego postanowień.