Onkologopedia
Pacjenci po operacji wycięcia nowotworu w obrębie jamy ustnej borykają się z trudnościami w komunikowaniu się. Brak pewnych struktur ponadkrtaniowych przyczynia się do zaburzenia oddychania, połykania oraz/lub artykulacji. Dn. 4 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Termin „onkologopedia” wprowadziła w 2015 r. Agnieszka Hamerlińska-Latecka. »
Nowe szkolenie "Ortodonta kieruje pacjenta z wadą zgryzu do logopedy – zadania logopedy"
Zapraszam do zapoznania się z treścią szkolenia pt. „Ortodonta kieruje pacjenta z wadą zgryzu do logopedy – zadania logopedy” autorstwa dr Agnieszki Banaszkiewicz. Pani doktor udziela odpowiedzi na nurtujące najczęściej logopedów pytania, dotyczące sposobu zorganizowania i poprowadzenia terapii logopedycznej pacjenta z wadą zgryzu lub będącego w trakcie leczenia ortodontycznego. »
Dzień Pisma Ręcznego – o chwycie narzędzia pisarskiego
Tablety, laptopy, smartfony… Otaczające nas wysokie technologie powodują, że w niewielkim stopniu korzystamy z pisma ręcznego na co dzień. Pisanie czy rysowanie na kartce kojarzy się głównie z okresem edukacji. Czy warto unikać posługiwania się pismem ręcznym? Okazuje się, że nie. »
Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego z wykorzystaniem słomki
Dnia 3 stycznia w kalendarzu świąt nietypowych znaleźć można informację o Dniu Słomki do Picia. Słomki można znaleźć w każdym gabinecie logopedycznym, bo doskonale nadają się do różnego rodzaju ćwiczeń, mających na celu usprawnianie aparatu mowy oraz oddychania. Z okazji Dnia Słomki zapraszamy dziś do wspólnej zabawy! »
PODSUMOWANIE MIESIĄCA - GRUDZIEŃ 2022 R.
Zobacz o czym pisaliśmy i jakie materiały dodaliśmy na stronę internetową w grudniu! Od teraz zaczynamy nowy cykl - co miesiąc będziemy robić specjalne zestawienie dla naszych Czytelników. Dzięki temu łatwo można odnaleźć ostatnie informacje z naszej strony! »
Czy [r] gardłowe może być uznawane za normatywne?
Jestem wychowawcą w oddziale przedszkolnym i jednocześnie logopedą po studiach podyplomowych. Ostatnio mama mojego ucznia powiedziała mi, że syn jest po terapii logopedycznej, ale "r" będzie wymawiał gardłowo. Pani logopeda powiedziała, że taki będzie jego urok, ponieważ trudno było im wywołać dziąsłowo. Moja koleżanka z pracy, również logopeda powiedziała mi, że teraz jest to dopuszczalne, mnie uczono inaczej. Chyba, że coś mi umknęło, ale jestem po studiach podyplomowych, a to nie to samo co pięcioletnie studia logopedyczne. Proszę o odpowiedź w tej kwestii, czy zachęcać mamę do ćwiczeń czy rzeczywiście zostawić tak jak jest realizowane? »
- « pierwsza
- «
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- »
- ostatnia »