Aktualny
Zobacz inne wersje:
PRZEDSTAWIAMY NASZĄ RADĘ PROGRAMOWĄ! (aktualizacja maj 2021 r.)
Mamy przyjemność, poinformować, że w strefielogopedy.pl swoją wiedzą dziela się najlepsi eksperci. W radzie programowej magazynu zasiadają obecnie: dr. n. hum. Anna Walencik-Topiłko (poprzednio dr. n. hum. Danuta Emiluta-Rozya); Krzysztof Szamburski oraz Katarzyna Wysocka. Eksperci czuwają nad jakością każdego wydania, rekomendują też tematy, którymi warto się zająć w kolejnych numerach.
PRZEDSTAWIAMY NASZĄ RADĘ PROGRAMOWĄ! (aktualizacja maj 2021 r.)
Anna Walencik-Topiłko
Doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt, kierownik Podyplomowego Studium Emisji i Higieny Głosu Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia językoznawca, logopeda (naurologopeda, logorytmik, specjalista w zakresie emisji głosu). Od ponad dwudziestu lat zajmuje się logopedią zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Jest autorką licznych publikacji naukowych, a także współautorką podręczników akademickich z logopedii i neurologopedii. Opracowała programy multimedialne dla dzieci Czytam i piszę oraz Logorytmikę Pro. Opiekun merytoryczny pakietu programów multimedialnych Logopedia Pro. Twórca piosenek, wierszyków i opowiadań logopedycznych. Współpracuje jako autor i recenzent z wieloma wydawnictwami. Trener i szkoleniowiec – współpracuje z ośrodkami prowadzącymi kursy dla różnych środowisk zawodowych, również w formie webinarów i szkoleń multimedianych. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym na diagnozę i terapię przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci. Szczegółowe informacje: Anna Walencik-Topiłko – publikacje (Fb).
Katarzyna Wysocka
Neurologopeda, audiofonolog, surdopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, provider metody słuchowej Johansena IAS oraz Neuroflow ATS, wykładowca w ramach podyplomowych studiów logopedycznych, neurologopedycznych oraz z zakresu SI. Jest założycielem i redaktorem "Akademii Logopedy" oraz twórcą pierwszego w Polsce kursu on-line „Audiologia w Logopedii”. Na co dzień przyjmuje pacjentów z różnymi wyzwaniami rozwojowymi w placówce "SupraMedica", którą prowadzi na warszawskim Ursynowie.
Krzysztof Szamburski
Doktor nauk humanistycznych, psycholog, logopeda. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej „TOP” w Warszawie. Interesuje się psychologicznymi uwarunkowaniami zaburzeń mowy. Jego praca ma charakter zarówno teoretyczny, ponieważ zajmuje się działalnością naukową, jak i praktyczny. Jego głównym przedmiotem zainteresowań jest problem jąkania. Autor licznych publikacji o tematyce związanej z niepłynnością mowy. Interesuje się też opóźnionym rozwojem mowy, zarówno głośnej, jak i pisanej.