Wyprawka szkolna dla dziecka - jakie pomoce dydaktyczne mogą urozmaicić naukę?

Autor: Artykuł sponsorowany

Dodano: 30 sierpnia 2023
Wyprawka-szkolna-dla-dziecka (1)

Nowy rok szkolny rusza już niedługo. Dla wielu rodziców oznacza to wyposażenie dzieci w materiały potrzebne do nauki. Od czego zacząć stworzenie wyprawki dla swojego dziecka? Jakie pomoce dydaktyczne mogą pomóc w nauce i przy okazji ją urozmaicić?

Wyprawka szkolna dla dziecka - jakie pomoce dydaktyczne mogą urozmaicić naukę?

Wyprawka szkolna - najważniejsze rzeczy

Dobrze przygotowany i wyposażony uczeń może znacznie mieć ułatwioną naukę, szczególnie jeśli mówimy o pierwszoklasiście, który musi się zmierzyć z nowymi obowiązkami. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców bardzo uważnie podchodzi do zakupu podstawowy przyborów szkolnych, bez których żaden uczeń nie może się obejść.

Podstawowym elementem wyposażenia do szkoły jest oczywiście tornister lub plecak, w których zmieszczą się podręczniki, artykuły papiernicze i dydaktyczne. Jego rozmiar powinien być odpowiedni do wieku dziecka, ale nie jest to jedyne kryterium, którym należy się kierować przy wyborze tego istotnego akcesorium

Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo, które mogą zapewnić elementy odblaskowe. Warto wyposażyć w nie dziecko, tak aby było widoczne na drodze nawet w pochmurny dzień. Należy również pamiętać, że plecak, który jest używany na co dzień, może wymagać częstego czyszczenia lub prania. Dlatego warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest plecak. Ostatnim elementem jest to, że jego wygląd i szata graficzna musi odpowiadać zainteresowaniom dziecka.

Co powinno znaleźć się w plecaku?

Plecak powinien zostać wypełniony przedmiotami, które pomogą dziecku w nauce i sprawią, że nie będzie ona nudna. Książki, zeszyty, piórniki z artykułami piśmienniczymi i akcesoriami do zajęć plastycznych to podstawowe elementy każdej wyprawki szkolnej.

Młodsze dzieci będą potrzebować np.: farby, pędzle, markery i kredki. Przy tego typu produktach na szczególną uwagę zasługują kredki świecowe o różnych kształtach, pastele suche i olejne, a także ołówki, kredki bezdrzewne oraz żelowe sztyfty. Rodzice, którzy muszą zmierzyć się z zakupem tych akcesoriów mogą wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej, w tym intensywnych neonów, które pobudzają dziecięcą kreatywność. Dla wygody dziecka warto zainwestować piórnik, który pomieści większa ilość długopisów, ołówków i kredek.

Szkoła to jednak nie tylko zajęcia plastyczne, dlatego na wyposażeniu uczniów powinny znaleźć się pomoce dydaktyczne, takie jak linijki, ekierki, kątomierze itp. Geometryczne akcesoria doskonale odnajdą się w piórniku obok ołówków, temperówek, gumek i długopisów. Warto pamiętać, że starsze dzieci na lekcjach matematyki również powinny posiadać mały kalkulator.

Pomimo, że większość szkół serwuje lunch, ważne jest również, aby w plecaku znalazło się miejsce na butelkę wody (bidon) i pojemnik z drugim śniadaniem. Dzięki temu dziecko będzie mogło napić się swojego ulubionego napoju lub zjeść swoją ulubioną przekąskę. Bardzo ważne są również akcesoria i organizery na biurko, które ułatwią najmłodszym odrabianie lekcji we własnym domu.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci - przyjemna nauka

Nie jest tajemnicą, że codzienne powtarzanie tych samych definicji czy słów okazuje się dla wielu dzieci nudnym i nieciekawym zajęciem, które nie ułatwia nauki, a wręcz utrudnia skupienie swojej uwagi na określonym materiale. To skłania wielu nauczycieli i rodziców do poszukiwania praktycznych materiałów dydaktycznych dla dzieci, które mogą stać się ciekawym urozmaiceniem nauki i mogą pomóc utrwalić wiedzę. Warto wspomnieć, że dobrej jakości materiały edukacyjne dla dzieci wcale nie muszą wiązać się dużymi wydatkami, bowiem mnóstwo gier, zabaw lub audiobooków jest dostępna w bardzo dobrych cenach.

Wśród książek napisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach można znaleźć nie tylko bogaty wybór bajek, baśni i opowieści magicznych, ale także materiały edukacyjne. Są to publikacje stanowiące przydatne wsparcie edukacyjne zarówno dla rodziców, opiekunów, jak i nauczycieli. Dzięki tym przedmiotom dzieci mogą jednocześnie bawić się i uczyć, jednocześnie nabywając nowe umiejętności w przystępny sposób. Audiobooki to bardzo nowoczesna forma nauki, a lektura Karolcia audiobook to jeden z najczęściej polecanych materiałów edukacyjnych.

Materiały dydaktyczne dla dzieci, które najlepiej uczą się poprzez różne aktywności ruchowe, dotykanie czy słuchanie muzyki mogą opierać się na dużych grach planszowych, przygotowywaniu makiet na małych przestrzeniach, a także z wykorzystaniem piosenek do nauki poszczególnych słów lub problemów. Wtedy bardzo ważne jest zaangażowanie dziecka w grę, która może wydłużyć czas skupienia uwagi nawet do 50-60 minut. Wykorzystanie innowacyjnych sposobów do nauki pozwala zapamiętywać nowe informacje bez dodatkowego uczucia zmęczenia i znużenia.

Innowacyjny pomoce i materiały dydaktyczne dla dzieci zyskały na popularności, w szczególności w czasach pandemii i po pandemii, gdzie dużą uwagę przykłada się do edukacji domowej i pozaszkolnej. W przypadku najmłodszych, którzy zdecydują się na naukę w domu, warto zadbać o rozwijające pomoce naukowe, które sprawią, że codzienna nauka nie będzie musiała być nudna. Z tego powodu znakomitymi materiałami edukacyjnymi dla dzieci są właśnie audiobooki, gry naukowe itp.

Słowa kluczowe:
wyprawkawyprawka szkolna

ZABURZENIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ A ROZWÓJ MOWY

ZABURZENIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ A ROZWÓJ MOWY
Sprawdź »