Ćwiczenie 2. Rytmy Ćwiczenie 2a. Układanie rytmów
Polecenie: Wysłuchaj rytmów wystukanych na bębenku i odtwórz je, korzystając z czerwonych kółek.Pamiętaj, że długa przerwa między uderzeniami to także długa przerwa między czerwonymi kółkami. Możesz rozpocząć układanie rytmu, dopiero gdy logopeda przestanie go grać (powie „JUŻ”).
- Data: 03.02.2020
Ćwiczenie 9. Uzupełnianie obrazków według instrukcji słownej
Zadaniem logopedy jest rozdanie narzędzi pisarskich i dwukrotne czytanie poszczególnych punktów instrukcji. Dziecko może zacząć rysować lub kolorować dopiero po dwukrotnym odczytaniu poszczególnych punktów instrukcji. Zadaniem dziecka jest wysłuchanie i wykonanie polecenia.
- Data: 03.02.2020
1. Ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny – gra planszowa
Instrukcja dla logopedy:Do gry potrzebna jest kostka i pionki.Pionki stawiamy na starcie, a celem gry jest jak najszybsze dotarcie zawodników do mety i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń aparatu artykulacyjnego. Zatrzymując się na polu, wykonujemy z dzieckiem ćwiczenie aparatu artykulacyjnego oznaczone danym symbolem (za każdym razem ćwiczenie wykonują wszyscy gracze, nie tylko osoba stojąca na danym polu). „Karą” za niepodjęcie próby wykonania zadania lub niewłaściwe odtworzenie układu aparatu artykulacyjnego jest cofnięcie się o 2 pola. Oceniamy się nawzajem i dziecko też ma prawo uznać, że nasze wykonanie było niepoprawne. Dlatego proponujemy, aby logopeda co jakiś czas celowo popełniał błąd (np. robiąc Balonik – zamiast nadymać policzki, wciągał je).
- Data: 03.01.2020