Zapraszamy na szkolenie: Mowa pacjenta z demencją
Terapia logopedyczna skupia się nie tylko na pracy z dziećmi. Coraz częściej z pomocy logopedy korzystają pacjenci w podeszłym wieku. Wśród nich liczna grupa to osoby z zaburzeniem mowy wynikającym z demencji. Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania szkolenia autorstwa dr Pauliny Wójcik-Topór pt. Mowa pacjenta z demencją. Obraz choroby, diagnoza i terapia logopedyczna.
- Data: 06.06.2023
Nowe szkolenie: Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim. Oddziaływanie logopedyczne
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim. Oddziaływanie logopedyczne”. Autorka Renata Bronisz w przejrzysty sposób omawia zasady diagnozy i terapii logopedycznej dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
- Data: 04.05.2023
Zapraszamy na nowe szkolenie „Wstęp do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, czyli o co chodzi z tym AAC”
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Wstęp do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, czyli o co chodzi z tym AAC” przygotowanym przez p. Katarzynę Rogozińską. Webinar przeznaczony jest w szczególności dla terapeutów mowy, którzy rozważają rozpoczęcie pracy terapeutycznej z wykorzystaniem metod wspomagających mowę czynną.
- Data: 05.04.2023
Zapraszamy na szkolenie „Dziecko ma trudności z rozszerzaniem diety – perspektywa neurologopedy”
Szkolenie autorstwa Marceliny Przeździęk pt. „Dziecko ma trudności z rozszerzaniem diety – perspektywa neurologopedy” to źródło najważniejszych z punktu widzenia terapeuty informacji o normatywnym przebiegu i możliwych zaburzeniach w rozwoju procesu karmienia. Autorka porusza kwestie m.in.: - holistycznego patrzenia na warunki do rozwoju umiejętności pobierania pokarmu, - związku motoryki dużej i motoryki małej z procesem rozszerzania diety, - oceny gotowości do rozszerzania diety, - sposobu diagnozowania zaburzeń karmienia.
- Data: 23.03.2023
Nowe szkolenie "Ortodonta kieruje pacjenta z wadą zgryzu do logopedy – zadania logopedy"
Zapraszam do zapoznania się z treścią szkolenia pt. „Ortodonta kieruje pacjenta z wadą zgryzu do logopedy – zadania logopedy” autorstwa dr Agnieszki Banaszkiewicz. Pani doktor udziela odpowiedzi na nurtujące najczęściej logopedów pytania, dotyczące sposobu zorganizowania i poprowadzenia terapii logopedycznej pacjenta z wadą zgryzu lub będącego w trakcie leczenia ortodontycznego.
- Data: 26.01.2023
Szkolenie "Dziecko z rozszczepem podniebienia i/ lub wargi u logopedy – od czego zacząć?"
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Dziecko z rozszczepem podniebienia i/ lub wargi u logopedy – od czego zacząć?” autorstwa dr Agnieszki Banaszkiewicz. Prowadząca w przystępny sposób prezentuje bardzo przydatną i obszerną wiedzę na temat diagnozy i terapii mowy dzieci z rozszczepami. W trakcie werbinaru słuchacz pozna odpowiedzi m.in. na pytania: Jakie są typy rozszczepów? Jak typ rozszczepu wpływa na jakość mowy? Jak wygląda plan działań medycznych w przypadku rozszczepów? Jakie inne problemy zdrowotne są charakterystyczne dla osób z rozszczepem? Jak poszczególne operacje i zabiegi wpływają na możliwości rozwoju mowy? Czym charakteryzuje się mowa osoby po operacji zamknięcia szczeliny rozszczepu? Jakie działania terapeutyczne należy podjęć w pracy z pacjentami? W jaki sposób planować terapię? Jakie obierać cele etapów terapii?
- Data: 09.12.2022
Zapraszamy na webinarium „Karta pracy - Warsztat tworzenia materiałów dydaktycznych”
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania webinaru pt. „Karta pracy - Warsztat tworzenia materiałów dydaktycznych”. Autorka Dorota Dudzińska, na przykładzie karty pracy do terapii logopedycznej, dzieli się ze słuchaczami informacjami o tym jak poprawnie przygotować materiał dydaktyczny na kartce.
- Data: 23.11.2022
Zapraszamy na webinarium „Logopedyczne badania przesiewowe”
Co to są badania przesiewowe? Jak zorganizować pracę w placówce oświatowej w pierwszych dniach roku szkolnego? Ile czasu możemy przeznaczyć na wykonywanie badań przesiewowych? W jakiej formie przekazać rodzicowi wynik naszych obserwacji w trakcie „przesiewówki”? Czy możemy wykonać badanie przesiewowe nie mając zgody rodzica? Z jakich formularzy najlepiej skorzystać? Jak wykonać badania przesiewowe w żłobku?
- Data: 06.09.2022
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- »
- ostatnia »